Laster Pixar-profil til Barnefilmfestivalen...

Pixar-profil til Barnefilmfestivalen

En av verdens mest anerkjente karakterdesignere innen animasjon kommer til Kristiansand når Deanna Marsigliese fra Pixar Animation Studios blir hovedtaler under konferansen til Kristiansand Internasjonale Barnefilmfestival fredag 24. april.

Marsigliese har vært en sentral del av Pixar siden 2012 og står bak karakterdesign i noen av de mest populære animasjonsfilmene de siste årene, blant annet Innsiden ut, Innsiden ut 2, Luca, Soul og Toy Story 4. Hennes arbeid har bidratt til å forme uttrykket og følelsesdybden i filmer som har nådd millioner av barn og familier verden over.


Under konferansen i Kristiansand vil Marsigliese dele innsikt i hvordan sterke karakterer skapes, hvordan visuell historiefortelling kan engasjere unge publikum, og hvordan kreative prosesser i verdensledende animasjonsstudioer fungerer i praksis.


– At vi får en Pixar-profil av dette formatet til Kristiansand er stort, både for festivalen og for hele regionen. Dette er en unik mulighet for norsk film- og animasjonsbransje til å få direkte innsikt fra øverste internasjonale nivå, sier festivalsjef Cathrine Sordal.


Marsigliese er to ganger nominert til Annie Awards, medlem av Academy of Motion Picture Arts and Sciences, og kjent som en engasjerende foredragsholder og pedagog. Hennes kreative arbeid ble også portrettert i den kritikerroste Disney+-serien Inside Pixar.


Konferansen er en del av festivalens bransjedager, som arrangeres i Kristiansand 22.–24. april, og samler fagfolk fra film, TV, animasjon, undervisning og kulturfeltet med fokus på barne- og ungdomsfilm.

Akkrediter deg her